Realizacja — Dom na Dolnym Śląsku - ltsmartsystems

ltsmartsystems

inteligentny dom dolny śląsk

Przedstawiamy Państwu jedną z naszych realizacji, jaką jest dom na Dolnym Śląsku o powierzchni 700 m2, w której byliśmy odpowiedzialni za wykonanie instalacji elektrycznej, systemów bezpieczeństwa, nagłośnienia i telewizji, automatyki budynkowej oraz systemu sterowania. Cały proces oparty jest o rozwiązania Smart Home, umożliwiający użytkownikom swobodne korzystanie z urządzeń domowych za pomocą jednego sprzętu.

Instalacje elektryczne w całym domu

Instalację elektryczną przeprowadziliśmy przy użyciu sterowników, które zostały ze sobą połączone za pomocą odpowiednich przewodów kompatybilnych z magistralą. Komunikacja odbywa się za pomocą specjalnych czujników, które odpowiadają m.in. za ogrzewanie, oświetlenie oraz klimatyzację w domu. Wszystkie zadania systemu ustawiliśmy pod wcześniej ustalone życzenia Klientów.

Aplikacja mobilna

Jednym z najnowszych rozwiązań, jakim posługujemy się przy wyposażeniu domów, jest aplikacja stosowana przy realizacji Smart Home. Jest to łatwe w obsłudze rozwiązanie mobilne pozwalające na sterowanie wszystkimi komponentami systemu, takich jak rolety, ogrzewanie, klimatyzacja czy oświetlenie zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Dzięki wzajemnej komunikacji, urządzenia te tworzą integralny system, którym mieszkańcom domu zapewnia komfortowe i bezpieczne użytkowanie. Aplikacja pozwala na zarządzanie zarówno z domu, jak i z odległego zakątka świata, co pozwala na stałą kontrolę niezależnie od miejsca pobytu.

Inteligentne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo

Z wyprowadzoną instalacją elektryczną współgrają wszelkie systemy alarmowe, które ustawiane są za pomocą Smart Home. W przypadku wykrycia obecności złodzieja przez czujnik alarmowy, aplikacja automatycznie włącza światła oraz powiadamia agencję ochrony. Dzieje się to również podczas nieobecności domowników w budynku.

 

W domu rozmieszczony jest również monitoring. Nagrywany obraz można oglądać na bieżąco na urządzeniach połączonych z aplikacją Smart Home. Wystarczy, aby użytkownik wpisał hasło, które zostało wcześniej przez niego ustawione. Nagrania mogą zostać zapisane i odtworzone w dowolnym momencie. Aplikacja zawiera również możliwość symulatora obecności. W trakcie nieobecności mieszkańców w domu zachodzą standardowe funkcje, bazując na podstawie codziennego użytkowania. Jest to doskonałe uzupełnienie dla systemów alarmowych. W przypadku wykrycia obecności nierozpoznanej osoby w domu aplikacja natychmiast powiadamia o tym użytkownika.

knx wrocław1

Samodzielne sterowanie automatyką budynku

Aplikacja Smart Home pozwala na sterowanie automatyką całego budynku. Mieszkańcy za pomocą urządzenia mogą mieć pod stałą kontrolą ogrzewanie, klimatyzację, oświetlenie czy sterowanie roletami. Monitorowane są również wszelkie czynniki środowiskowe, takie jak temperatura czy wilgotność w pomieszczeniach. Rozwiązanie Smart Home pozwala także na stałą kontrolę dzięki czujkom obecności. Spełniają one funkcję ochronną, wykrywając każdą aktywność w zasięgu ich działania. W domu umieszczone zostały również specjalne panele, za pomocą których mieszkańcy mogą włączyć i wyłączać oświetlenie w poszczególnych pomieszczeniach.

 

Posiadłość wyposażyliśmy również w system nagłośnienia oraz telewizji. Kino domowe posiada obsługę komend głosowych, a do włączenia nagłośnienia wystarczy naciśnięcie jednego przycisku na aplikacji mobilnej. Za jej pomocą mieszkańcy mogą puścić wybraną piosenkę w jednym pomieszczeniu bądź w całym domu.

 

Posiadłość została wyposażona w inteligentne instalacje pod czujnym okiem naszego zespołu. Zapraszamy do naszego showroomu, gdzie mogą Państwo zobaczyć wszystkie oferowane przez nas rozwiązania Smart Home!