Integracje KNX z Apple HomeKit - ltsmartsystems

ltsmartsystems

smart home dolny śląsk88

Czym jest Smart Home?

Jeszcze do niedawna pojęcie inteligentnego domu wydawało się odległym rozwiązaniem, z którego będzie można korzystać dopiero w dalekiej przyszłości. Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii staje się to powszechne i dostępne dla wszystkich.

 

Na czym polega Smart Home? Jest to zestaw komponentów sterujących i funkcjonalnych. Te pierwsze to nic innego jak przyciski i sterowniki. Komponenty funkcjonalne zaś to inteligentne gniazdka, kamery czy alarmy. Użytkownik sprawuje pełną kontrolę nad całym sprzętem przy użyciu aplikacji mobilnej. Dzięki temu ma on możliwość zdalnie zarządzać najważniejszymi funkcjami w domu, takimi jak oświetlenie, ogrzewanie, akcesoria domowe itp. Wykonywać może to zarówno w domu, jak i poza nim

Czym jest system KNX?

Do obsługi Smart Home należy zastosować rozwiązanie, które pozwoli na swobodną obsługę wszystkich funkcji. Bazujemy na KNX, który jest rozbudowanym systemem automatyki budynkowej. Został on stworzony w latach 90-tych i z roku na rok zdobywa coraz to większą popularność, również na polskim rynku. System zintegrowany jest z aplikacją Apple Homekit, która wbudowana jest w urządzenia Apple.

 

Urządzenia KNX dzielą się na trzy grupy:

 

  • Urządzenia systemowe – w tej grupie znajdują się zasilacze magistralne. Zasilają one porty komunikacyjne urządzeń magistralnych.

 

  • Sensory – mają za zadanie przetwarzanie parametrów środowiskowych,

 

  • Urządzenia wykonawcze – realizują polecenia, które trzymały od sensorów.

 

 

knx wrocław444

Czym jest aplikacja HomeKit?

Aby swobodnie korzystać z HomeKit, wymagane jest zainstalowanie aplikacji Centrum Akcesoriów. Dostępna jest ona na iPadach, Apple TV czy Home Pod. Popularność aplikacji HomeKit stale rośnie – w związku z tym zwiększa się również liczba urządzeń, które są z nią kompatybilne. Aplikacja umożliwia sterowanie sprzętem domowym takim jak kamery, alarmy, lampy, roboty, termostaty, czujniki zalania czy nawet zamki do drzwi!

Jakie możliwości stwarza aplikacja HomeKit?

Aplikacja HomeKit to rozwiązanie pozwalające na sterowanie każdym urządzeniem automatyki domowej z jednego urządzenia poprzez wbudowany interfejs. Jakie możliwości stwarza użytkownikom?:

 

  • HomeKit jako innowacyjna technologia pozwala na sterowanie urządzeniami z każdego zakątka świata. Przykładem jest możliwość włączenia alarmu będąc w innym kraju na wyjeździe,

 

  • Możliwe jest włączenie funkcji automatyzacji, która pozwala na automatyczne uruchomienie przedmiotów w przypadku jakiegoś zdarzenia, np. włączenie światła po zachodzie słońca,

 

  • Otrzymywanie powiadomień push w przypadku awarii bądź sytuacji stwarzającej zagrożenie w domu, np. pożaru,

 

  • Przydzielenie przedmiotów zgodnie z rozmieszczeniem pomieszczeń w domu.

I wiele innych.

 

Rozwiązania dla całej rodziny

Użytkownicy mają dostęp nie tylko do aplikacji HomeKit, ale również do chmury rodzinnej Apple oraz geolokalizacji. Chmura Rodzinna umożliwia korzystanie z wielu aplikacji Apple, w tym Apple Music, Apple TV czy iCloud. Aby rozpocząć użytkowanie, musi zostać założona przez jednego z domowników, który będzie odpowiadał za korzystanie z aplikacji przez całą rodzinę. Jest to również duże udogodnienie dla rodziców, którzy mają stałą kontrolę nad zakupami dziecka oraz usług, którymi się posługują. Umożliwia to kontrolę nad czasem spędzonym na urządzeniu przez pociechę oraz pozostanie w stałym kontakcie.

 

Każdy członek rodziny ma dostęp do mobilnych funkcji, takich jak otwieranie zamków elektronicznych czy czujników. Wystarczy dodać urządzenia wszystkich domowników, aby mieli oni swobodny dostęp do aplikacji.

 

Smart Home to innowacyjne rozwiązanie technologiczne, które zapewnia duży komfort i prostotę w korzystaniu ze sprzętu. Wprowadzenie go do codzienności pomoże ułatwić wiele domowych zadań. Nasza firma może Ci w tym pomóc! Już dziś zapraszamy do kontaktu w celu uzgodnienia szczegółów współpracy.