Ekskluzywna willa w Dubaju - ltsmartsystems

ltsmartsystems

knx wrocław45

W ostatnim czasie mieliśmy możliwość budowy ekskluzywnej willi w Dubaju. Wzbogaciliśmy ją o sterowanie za pomocą funkcji Smart Home, który umożliwia dostęp do wszystkich systemów bezpieczeństwa i nagłośnienia, a także całej automatyki budynku.

Instalacje od podstaw

Aby inteligentne rozwiązania mogły spełniać swoje funkcje, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość instalacji elektrycznych. Muszą być one ze sobą odpowiednio połączone, aby mogły stworzyć tzw. inteligentną sieć. Mieszkańcy willi dzięki tego typu instalacji mogą sterować komfortem, elektrycznymi urządzeniami, systemem oświetlenia oraz bezpieczeństwa.

Inteligentne sterowanie

System wyposażony jest w inteligentne czujki, które mają za zadanie kontrolować procesy zachodzące w domu. Do ich sterowania wykorzystywana jest specjalna aplikacja, dzięki której jest to szybkie i łatwe, a mieszkańcy mogą robić to z dowolnego miejsca (także poza willą). Kontrolowanie funkcji możliwe jest również za pomocą głosu.

 

Poprzez sterowanie za pomocą aplikacji bez problemu użytkownicy mogą wyłączyć funkcje z dużej odległości (będąc również poza domem). Przed powrotem rodzina ma możliwość również zdalnie włączyć klimatyzację, aby mieszkanie zastać już całkowicie schłodzone. Dzięki zainstalowanej aplikacji mieszkańcy jednym kliknięciem wyłączają oświetlenie w całym domu. Wykonać to mogą za pomocą telefonu, który spełnia funkcję mobilnego pilota. Proces ten jest możliwy dzięki lampom połączonym w jedną sieć.

 

Mieszkańcy mogą sterować nie tylko ogrzewaniem oraz oświetleniem, ale również klimatyzacją, wentylacją czy automatyką zasłon. Pozwala to nie tylko na zachowanie komfortu, ale również umożliwia większą oszczędność kosztów.

Aplikacja spełnia także funkcję ich wirtualnego klucza do domu. Dlatego mogą swobodnie sterować, kto wchodzi do willi nawet pod ich nieobecność. Jest to więc małe centrum sterowania posiadłością.

knx wrocław34

System nagłośnienia i telewizji

Rezydencję wyposażyliśmy w telewizję oraz nowoczesne nagłośnienie marki Bang & Olufsen. Jest to znany na światowym rynku duński producent głośników. Wyróżniają się one nie tylko wysoką jakością dźwięku, ale również ponadczasowym designem. Wysokie doznania akustyczne możliwe są również dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu sprzętu, co pozwala na rozprzestrzenienie się dźwięku.

Dzięki zastosowaniu inteligentnych rozwiązań telewizja oraz oświetlenie spełniają rolę symulatora obecności domowników w domu. Co to oznacza? Podczas ich nieobecności urządzenia mogą wywoływać lekką poświatę, przez co osoby z zewnątrz mają przeświadczenie o obecności domowników w mieszkaniu.

System zabezpieczeń

Willę wyposażyliśmy w szeroki system kamer. Pracują one 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę, a nagrania mieszkańcy mogą obejrzeć ze swojego telefonu o dowolnej porze dnia i nocy. System monitoringu połączony jest z czujnikami ruchu, które wykrywają obecność każdego z członków rodziny, ale również nieproszonych gości.

 

Czujniki wykrywają również wszelkie awarie w willi, takie jak pożar czy ulatniający się gaz. W willi zastosowane zostały również inteligentne gniazdka, dzięki którym mieszkańcy mogą wyłączyć podłączone urządzenia (np. żelazko) za pośrednictwem aplikacji, również spoza domu. Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie w nieoczekiwanych sytuacjach, takich jak nagłe pogorszenie warunków pogodowych.

 

Cieszymy się, że mieliśmy okazję uczestniczyć w aranżacji willi w Dubaju. Spełniamy wszystkie oczekiwania Klientów dotyczących inteligentnych rozwiązań, dlatego już dziś zapraszamy do kontaktu!